باترفلای ولو الومینیوم برنز
تهران گاز لیست قیمت باترفلای ولو الومینیوم برنز

نکات مثبت شیر دروازه‌ ای آلومینیوم برنز :

مقاومت شیر دروازه‌ ای آلومینیوم برنز در مقابل عوامل فرسایشی مانند زنگ زدگی کمتر از دیگر شیر های کشویی می باشد.
شیر دروازه‌ ای آلومینیوم برنز نصب آسانی داشته ،در نتیجه هزینه نگهداری پایین تری دارد .

شیر دروازه‌ ای آلومینیوم برنز را می توان در اتصالاتی نظیر :

شیر فلکه کشویی جوشی ,
شیر کشویی دنده ای ,
شیر فلکه کشویی فلنجی ,
شیر کشویی فلنج دار ,
شیر فلکه کشویی رزوه دار ارائه نمود.

شیرهای پروانه ای در همه ی سایز ها هم به صورت خودکار هم دستی وجود دارند، اما در طراحی انواع آن با عملگر دستی و در سایز های بالاتر از 8 اینچ به دلیل حالت نصب و ابعاد بزرگ تر شیر پروانه ای، از یک گیربکس مکانیکی در میان عملگر دستی و دیسک یا مجرابند آن استفاده می شود .

روش کار گیربکس مکانیکی به این صورت می باشد که از راه شافت وصل به دیسک، نیروی وارد شده از طرف فلکه را به دیسک منتقل کرده وسبب سرعت در باز و بسته شدن دیسک میگردد.

از آن جایی که طراحی دیسک به صورتی است که دقیقا در مرکز شیر قرار دارد، جهت باز یا بسته شدن به گشتاور کمتری لازم دارد. به این معنا که فقط با چرخاندن فلکه به مقدار 90 درجه، دیسک از حالت بسته به حالت باز و بر عکس تغییر شکل می دهد.

از خصوصیات این ولو می توان به سبکی وزن، کنترل آسان و افزایش سرعت جریان سیال در زمان کوتاه و در موقعی که شیر در حال باز شدن است، اشاره نمود.

شیر های پروانه ای در دسته شیر های دو طرفه قرار می گیرند. در مواردی که باز و بسته شدن سریع باترفلای ولو مورد نظر است، می توان از نوع با عملگر پنوماتیک و یا عملگر برقی استفاده کرد و در صورتی که بخواهیم سیال را کنترل کنیم، از نوع دارای عملگر پنوماتیک با سوییچ باکس و شیر برقی 4 تا 20 میلی آمپر به همراه PLC می توان استفاده کرد که در این نوع، زمان باز و بسته شدن شیر سریع تر از نوع عملگر برقی خواهد بود.